Lavrov obvinil Obamu zo zámerného zničenia rusko-amerických vzťahov

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na archívnej fotografii. Foto: TASR/AP

Rím 1. decembra (TASR) - Šéf ruskej diplomacie obvinil dnes odchádzajúceho amerického prezidenta Baracka Obamu, že "zámerne zničil" vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom. Vyjadril pritom pripravenosť spolupracovať s administratívou budúceho prezidenta Donalda Trumpa.

Lavrovove vyjadrenia odzneli v rozhovore, ktoré ruský minister poskytol talianskemu denníku Corriere della Sera pred svojou návštevou Ríma, kde sa má zúčastniť na medzinárodnej konferencii.

"Veríme, že nová (americká administratíva) nebude chcieť opakovať chyby tej dosluhujúcej, ktorá zámerne zničila rusko-americké vzťahy," vyhlásil Lavrov.

Moskva podľa neho dúfa, že tvoriaci sa zahraničnopolitický tím Donalda Trumpa podnikne konkrétne kroky v záujme ich zlepšenia.

"Obe strany sa budú musieť vážne usilovať o to, aby prekonali deštruktívne dôsledky protiruskej politiky Obamovej administratívy," domnieva sa Lavrov. Neuviedol pritom, či k súčasnému napätiu vo vzájomných vzťahoch prispelo i Rusko.

Minister zároveň poprel obvinenia, že by Moskva zasahovala do kampane pred prezidentskými voľbami v USA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.