Minister Plavčan ocenil slovenských reprezentantov z OH a PH 2016

Na snímke zľava čestný prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan a prezident SOV Anton Siekel o oceneniami počas stretnutia so športovcami, ktorí reprezentovali Slovensko na tohtoročných olympijských a paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro vo štvrtok 1. decembra 2016 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 1. decembra (TASR) - Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan ocenil pamätnými mincami na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave športovcov, ktorí reprezentovali Slovensko na OH a PH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro.

"Na týchto mladých ľuďoch obdivujem hlavne vytrvalosť, cieľavedomosť a schopnosť tvrdo na sebe pracovať. Dosiahli mimoriadny úspech, pretože už len dostať sa na olympiádu je snom každého športovca. Ak spočítame všetky medaily na olympiáde a paralympiáde, tak patríme medzi veľmi úspešné štáty. Preto som sa im chcel poďakovať," povedal Plavčan na stretnutí s reprezentantmi.

Medzi ocenenými nechýbal ani držiteľ dvoch zlatých a jedného strieborného kovu z PH 2016 cyklista Jozef Metelka: "Verím, že to nie je len o paralympiáde a olympiáde. Šport pokračuje ďalej. Myslím si, že športom sa dá zjednocovať ľudí a zbližovať celé národy. Dúfam, že na Slovensku sa urobí všetko preto, aby šport rástol a obrovský talent nezanikal. Veľmi si to vážim, ale dúfam, že budeme pokračovať v úspešnej spolupráci."

Rôzne ocenenia po ukončení olympiády tešia aj triatlonistu Richarda Vargu, na trati v Riu skončil na 11. mieste: "Ja som rád, že som od ministerstva a spoločnosti takéto ocenenie dostal. Som za to vďačný. Myslím si, že im páči naše reprezentovanie a je to také zadosťučinenie za našu prácu."

Pamätné mince dostali aj predseda Slovenského paralympijského výboru (SPV) Ján Riapoš, nový prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel a čestný prezident SOV František Chmelár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.