NAKA zhabala drogy v hodnote 23.000 eur

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali 29. novembra 2016 na viacerých miestach Bratislavského a Trnavského kraja. Počas akcie zadržali 12 osôb a zaistili tri nelegálne zbrane, strelivo a viac ako 3000 dávok drogy. Protidrogový zásah polícia vykonala v Dunajskej Strede, vo Veľkom Blahove, Vydranoch a v Bratislave. Foto: TASR -Prezídium PZ SR

Bratislava 2. decembra (TASR) - Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v utorok (29.11.) na viacerých miestach Bratislavského a Trnavského kraja. Počas akcie zadržali 12 osôb a zaistili tri nelegálne zbrane, strelivo a viac ako 3000 dávok drogy. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Protidrogový zásah polícia vykonala v Dunajskej Strede, vo Veľkom Blahove, Vydranoch a v Bratislave.

Podľa zistení polície si mali obvinené osoby zaobstarávať omamné a psychotropné látky v Bratislave, Dunajskej Strede a jej okolí, a potom ich ďalej predávať konečným spotrebiteľom.

"Predbežný znalecký posudok potvrdil, že drogy zaistené pri domových prehliadkach a prehliadkach iných priestorov, sú naozaj kokaín a metamfetamín. Hodnota zaisteného množstva sa na čiernom trhu pohybuje vo výške približne 23.000 eur," uviedla Baloghová.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil sedem osôb vo veku od 33 do 43 rokov (Elvir I., Gazmend I., Lirim H., Tomáš K., Silvia D., Ladislav Sz., Attila G.) z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ na všetkých obvinených spracoval návrh na ich väzobné stíhanie, po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.