ME21: Slovensko odohrá dva prípravné zápasy s účastníkmi šampionátu

Na snímke bývalý poľský futbalista Marek Kožmiňski (vpravo) vyžreboval lístok s nápisom Slovensko počas žrebu ME 2017 futbalistov do 21 rokov v Krakove 1. decembra 2016. Vľavo sa prizerá riaditeľ súťaží pod hlavičkou Európskej futbalovej únie (UEFA) Giorgio Marchetti. Foto: TASR - Michal Svítok

Krakov 2. decembra (TASR) - Predstavitelia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov využili žrebovanie majstrovstiev Európy na rokovania o prípravných zápasoch. Mladí Slováci chcú odohrať dve stretnutia v marci, obe proti účastníkom júnového šampionátu v Poľsku, ale nie so súpermi z A-skupiny. Štvrtkový žreb im prisúdil domáci tím, obhajcu titulu Švédsko a Anglicko.

"Ešte je skoro, dôležité bude, aby sa počas zimnej prestávky uzdravili zranení hráči," poznamenal tréner Pavel Hapal. Ten si myslí, že na postup zo základnej skupiny nebudú stačiť tri body, keďže sa zíde najvyberanejšia európska spoločnosť tejto vekovej kategórie: "Predstaví sa tucet najlepších mužstiev, z ktorých môže ktokoľvek triumfovať. Ku konečnému výsledku prispeje mnoho faktorov. Anglicko bude určitým favoritom, ale na druhej strane to nie je turnajové mužstvo. Poľsko bude veľmi silné, pokiaľ mu pomôžu aj dostupní hráči z A-tímu." Práve usporiadateľská krajina a zverenci Pavla Hapala obstarajú 16. júna v Lubline otvárací duel záverečného turnaja. "Pokúsime sa zvíťaziť, domácim hrozí mierna nervozita, ak zopakujeme výkony z kvalifikácie, môžeme pomýšľať na úspech," pokračoval český kouč.

Okrem dvoch zápasov v Lubline absolvujú mladí Slováci vystúpenie v Kielcach, vyhli sa tak najvzdialenejšej B-skupine, ale nedostali ani najbližšie "céčko". "Je to možno mierna komplikácia, no stále lepšie než skupina hore v Gdyni a Bydgošti, tá by znamenala veľký problém pre fanúšikov či rodinných príslušníkov. Veľmi som si želal Krakov alebo Lublin, nad prípadnými súpermi som príliš neuvažoval," dodal Hapal, ktorý prezradil, že jeden zo zverencov mu poslal správu "Je to dobré tréner, postúpime ďalej".

Členovia realizačného tímu sa počas poľského pobytu zoznámili s každým dejiskom. "Navštívili sme všetky centrá, v piatok si časť delegácie obzrie Kielce aj Lublin. Spoznali sme štadióny a podmienky, teraz potrebujeme naplánovať prípravu podľa predstáv trénera. Už sme mali prvé zasadnutia ohľadom prípravy, neskôr ju budeme môcť naplánovať konkrétne, vynasnažíme sa nachystať optimálne prostredie tiež pre prácu novinárov. Pred žrebom sme chceli, aby sme hrali v Krakove, ale Európska futbalová únia sa rozhodla pre otvorené losovanie bez uprednostňovania," uviedol generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jozef Kliment.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.