Nemecko oznámilo ďalšie dotácie na humanitárnu pomoc pre Sýriu

Nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier na mítingu ministrov zahraničných vecí krajín Európskej únie v Bratislave, 2.9.2016. Foto: TASR AP

Bejrút 3. decembra (TASR) - Nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier prisľúbil finančnú pomoc vo výške 50 miliónov dolárov pre vojnové mesto Aleppo na severe Sýrie. Stalo sa tak po piatkovej návšteve nemeckého diplomata v utečeneckom tábore, ktorý sa nachádza v susednom Libanone.

Súčasťou tohto balíka pomoci majú byť potraviny, stany a zdravotnícke potreby pre mesto. Metropola rovnomennej provincie sa stala centrom dlhého ozbrojeného konfliktu a v dôsledku tejto situácie trpí extrémnymi nedostatkami základných tovarov.

Nemecko je jedným z hlavných darcov humanitárnej pomoci pre Sýriu. Od roku 2012 vyčlenila vláda v Berlíne na tento účel približne 2,5 miliardy eur.

V Libanone sa momentálne nachádza viac než 1,2 milióna sýrskych utečencov.

Steinmeier navštívil v piatok tábor v meste Zahlé, kde už niekoľko rokov žije okolo 600 Sýrčanov, z ktorých mnohí utiekli práve z Aleppa.

Nemecký diplomat sa neskôr v Bejrúte stretol s libanonským prezidentom Michelom Aúnom, podľa ktorého obe krajiny pracujú v záujme nastolenia mieru na Blízkom východe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.