V autovlaku v Rakúsku našli v cieľovej stanici dvoch mŕtvych utečencov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Wörgl 3. decembra (TASR) - Dvaja utečenci zahynuli v Rakúsku vo svojom úkryte na nákladom vlaku. Telá muža a ženy objavili v noci na dnes v meste Wörgl, keď z plošinových vagónov v cieľovej stanici schádzali nákladné vozidlá, ktoré oboch prešli. Ďalší muž utrpel závažné zranenia, oznámila dnes tirolská polícia.

Nie je jasné, či obaja mŕtvi upadli v mraze do bezvedomia, preto ostali ležať, keď nákladné autá štartovali, alebo či zamrzli ešte predtým, ako ich vozidlá prešli.

"Nákladné vozidlá štartovali svoje motory všetky naraz a pohli sa až o desať minút neskôr. Za normálnych okolností to musí človeka zobudiť," uviedol policajný hovorca. Presnú príčinu smrti má preto objasniť pitva.

Známy zatiaľ nie je ani pôvod a vek migrantov, ktorí boli pravdepodobne na ceste do Nemecka.

Vlak kombinovanej prepravy (RoLa) dorazil do Rakúska z talianskej Verony cez Brennerský priesmyk s nadmorskou výškou takmer 1400 metrov. V tejto oblasti bolo v noci na dnes mrazivé počasie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.