Na 10. adventnom koncerte v Čičmanoch zazneli koledy a vianočné piesne

Drevenica v Čičmanoch, ilustračná snímka Foto: TASR

Čičmany 5. decembra (TASR) – Koledy a vianočné piesne v nedeľu (4. 12.) zaspievali na desiatom benefičnom adventnom koncerte v rímskokatolíckom kostole v Čičmanoch operní speváci Mária Eliášová, Dušan Jarjabek, Otokar Klein a Monika Fabiánová v sprievode nestarnúceho dirigenta Zdeňka Macháčka.

Podujatie v Kostole Povýšenia svätého kríža moderoval Jozef Šimonovič a veršami básnikov sa účastníkom prihovoril Juraj Sarvaš, ktorý nedávno oslávil 85. narodeniny.

Benefičný adventný koncert v Čičmanoch vznikol z iniciatívy tunajšieho dekana Jána Smolku a niekdajšieho ministra hospodárstva Milana Cagalu. Pred desaťročím vystúpili pre potechu veriacich a všetkých občanov Mária Eliášová a Dušan Jarjabek v sprievode Zdeňka Macháčka.

Adventné benefičné koncerty sa v Čičmanoch stali už pevnou súčasťou predvianočného života. Podporuje ich starostka obce Natália Dubnicayová, nitriansky diecézny biskup Viliam Judák či predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, ktorí patria k pravidelným návštevníkom. Mária Eliášová, Dušan Jarjabek, Milan Cagala a Zdeněk Macháček sa na znak vďaky za nezištné účinkovanie na predvianočnom podujatí stali čestnými občanmi obce Čičmany.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.