Donald Trump ohlásil, že pritiahol veľkú investíciu z Japonska

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

New York/Tokio 7. decembra (TASR) - Designovaný americký prezident Donald Trump hrdo ohlásil veľkú investíciu z Japonska. Telekomunikačný koncern Softbank chce vytvoriť 50.000 nových pracovných miest.

Japonský telekomunikačný a technologický koncern Softbank chce v najbližších rokoch v USA investovať 50 miliárd USD (46,58 miliardy eur) a vytvoriť tam 50.000 pracovných miest. V utorok (6. 12.) to povedal šéf Softbank Masajoši Son počas krátkeho spoločného vystúpenia s Donaldom Trumpom v New Yorku.

Hovorca koncernu Softbank v Tokiu vyššie uvedené informácie odmietol komentovať a odkázal na krátky záznam Trumpovho a Sonovho vystúpenia v americkej televízii Fox10 Phoenix. Šéf Softbank v ňom uviedol, že jeho koncern bude v USA investovať d nových start-upov.

Trump neskôr uviedol na Twitteri, že japonská firma by sa pre investíciu nerozhodla, ak by on nevyhral voľby. Detaily dohody zatiaľ zostávajú nejasné.

Japonský koncern už v októbri ohlásil, že spoločne so štátnym investičným fondom Saudskej Arábie a ďalšími investormi založí fond, v ktorom bude 100 miliárd USD, na globálne investovanie do technologických firiem. Hovorca Softbank na otázku, či je ohlásená investícia vo výške 50 miliárd USD súčasťou tohto plánovaného fondu, odmietol odpovedať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.