Nástupište 1-12 v Topoľčanoch hľadá zaujímavé umelecké projekty

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Topoľčany 8. decembra (TASR) – Už iba niekoľko dní majú umelci a kurátori na to, aby sa prihlásili do otvorenej výzvy, ktorú vyhlásil Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12, ktorý v podchode pod autobusovou a železničnou stanicou v Topoľčanoch už niekoľko rokov organizuje výstavy, koncerty a rôzne kultúrne podujatia.

V rámci otvorenej výzvy teraz Nástupište 1-12 hľadá umelcov, umelecké skupiny a kurátorov, ktorí by v jeho priestoroch chceli realizovať v roku 2017 svoje projekty. Záujemcovia môžu svoje projektové zámery posielať do 15. decembra 2016. K prihláške musia okrem životopisu priložiť aj stručný popis projektu a ukážky svojich prác alebo webovú stránku s online galériou.

Ako sa vo výzve uvádza, jedným z jej hlavných cieľov je otvorený a hravý svet umenia, ktorý stiera hranice medzi umelcami, médiami a divákmi. „Priestor, ktorý sme pre verejnosť otvorili v roku 2011, je modulárny a má pohyblivé priehľadné osem metrov široké dvere, ktoré umožňujú plné prepojenie uzavretej vnútornej galérie s verejným priestorom celého podchodu. Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 je svojskou galériou, ktorej špecifikom je možnosť priameho kontaktu s negalerijným divákom a bežnou verejnosťou denne prechádzajúcou verejným priestorom. Ako taký je vhodný na realizáciu happeningov, site specific inštalácií, nástenných malieb a kresieb či performácií,“ pripomína sa vo výzve.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.