Požiar bývalej telocvične na Čermáni v Nitre už vyšetruje polícia

Na snímke požiar budovy starej telocvične v Nitre na Čermáni 7. decembra 2016. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 9. decembra (TASR) – Požiar, pri ktorom v Nitre na Čermáni vyhorela bývalá telocvičňa, už vyšetruje polícia. Podľa predbežných záverov tu nezačalo horieť pre technickú poruchu, ale je možné, že oheň niekto založil. "Celková škoda bola vyčíslená na približne 140.000 eur. V prípade bolo začaté trestné stíhanie za poškodzovanie cudzej veci. Obvinený zatiaľ nebol nikto, vyšetrovanie stále prebieha," uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Nitre Renáta Čuháková.

Objekt bývalej telocvične patril mestu. Nevyužívaný bol už od roku 2008 a údajne v ňom prespávali bezdomovci. Likvidácia požiaru, ktorý tu vypukol 7. decembra po 16.00 h, trvala hasičom viac ako 15 hodín. Pri zásahu došlo k odtrhnutiu ventilu na plynovom potrubí. Pre nebezpečenstvo úniku plynu museli hasiči ešte vo štvrtok 8. decembra popoludní evakuovať neďalekú základnú školu a strednú stavebnú školu.

Podľa slov zástupcu riaditeľa Strednej priemyselnej školy stavebnej v Nitre Jozefa Kurica bolo dnes vyučovanie na školách obnovené. "Normálne sa vyučuje. Tá evakuácia bola v podstate iba preventívna, aby sa predišlo možnému riziku. Našu školu požiar nepoškodil, takže dnes už všetko beží normálne," uviedol Kuric.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.