Druhá časť výstavby diaľničného úseku D3 Žilina má zaistené eurofondy

Ilustračná snímka Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 9. decembra (TASR) - Druhá časť výstavby diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno už má zabezpečené financovanie z európskych zdrojov. Potvrdzuje to podľa ministerstva dopravy nezávislé hodnotenie kvality od expertov z JASPERS.

"Tento projekt získal ako druhý dopravný projekt v Európe nezávislé hodnotenie kvality od technických poradcov Európskej únie JASPERS. Je to veľký míľnik, pretože získaním tohto certifikátu sa výrazne skráti schvaľovacia procedúra v Európskej komisii," vysvetlil minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Šéf rezortu dopravy zazmluvnil na tento účel z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra viac ako 165 miliónov eur. "Severozápadný ochvat Žiliny ušetrí už v budúcom roku vodičom desiatky minút, ktoré nebudú tráviť v kolónach alebo na križovatkách v centre mesta, zvýši sa bezpečnosť na cestách v celom kraji a výrazne sa pokročí pri budovaní diaľničného spojenia Slovenska a Poľska," dodal Érsek.

Takmer 4,3 kilometra dlhý diaľničný úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno patrí medzi technicky najnáročnejšie na Slovensku. Prakticky celá jeho trasa totiž vedie buď po mostoch alebo cez tunel. Začiatok úseku je v napojení na úsek D3 Hričovské Podhradie – Žilina, Strážov a následne premosťuje estakádou Hričovskú priehradu a vchádza do tunela Považský Chlmec. Končí napojením na ďalší úsek diaľnice D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto. Úsek má byť odovzdaný do užívania v roku 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.