VIANOČNÁ NOVINKA – CD RADOSTNÁ ZVESŤ

Foto: ADOREMUS a WARCHALOVCI

Vráble 14. decembra (OTS) - V závere Roka slovenskej hudby 2016 vydáva Slovenský spevácky zbor ADOREMUS svoju vianočnú novinku CD album RADOSTNÁ ZVESŤ.

Nový titul predstavuje vianočný slovenský klenot – známe zľudovelé dielo Jozefa Halmu "Radostná zvesť".

Halmo skomponoval Radostnú zvesť na podnet saleziánskeho kňaza a významného katolíckeho publicistu Antona Hlinku, ktorý je aj autorom textu. Skladba je obohatená motívmi slovenských vianočných pastorel. Dodnes sa spieva v mnohých kostoloch a v rôznych úpravách. Prijali ju veriaci i neveriaci, dospelí i deti. Bola nahratá aj v nemeckej a francúzskej verzii, pričom ani to z nej nezotrelo slovenský kolorit. Radostnú zvesť nahral ADOREMUS a WARCHALOVCI v úprave Dušana Billa pre zbor a orchester. Dramaturgia CD ponúka aj pestrú paletu kolied a staré vianočné duchovné piesne zo zbierky Cantus Catholici z úspešného CD albumu ADOREMUS: Vianočné koledy.

Bližšie informácie o CD albume RADOSTNÁ ZVESŤ a zvukové ukážky nájdete na stránke:
http://adoremus.sk/cmsms/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=62&cntnt01returnid=15

Prezentácia CD albumu sa uskutoční v rámci Vianočného koncertu ADOREMUS A WARCHALOVCI pod záštitou Bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského v Katedrále sv. Martina v Bratislave 26. decembra 2016 o 15:00.

Predpredaj vstupeniek je v sieti TICKETPORTAL
https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=21637

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.