Vládu v roku 2017 čaká 86 legislatívnych úloh

Na snímke zľava v pozadí podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, premiér SR Robert Fico a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák počas zasadnutia vlády SR v Bratislave 23. novembra 2016. Foto: TASR Martin Baumann

Bratislava 14. decembra (TASR) - Vládu čaká v roku 2017 celkom 86 legislatívnych úloh. Ich splnenie predpokladá plán, ktorý dnes schválili ministri. V nasledujúcom roku by malo byť prijatých 68 návrhov zákonov, 17 návrhov nariadení vlády a jeden návrh legislatívneho zámeru zákona.

Plán, ktorý vychádza z programového vyhlásenia vlády, vypracovala podpredsedníčka vlády, ministerka spravodlivosti a predsedníčka legislatívnej rady vlády Lucia Žitňanská (Most-Híd). Reflektuje i potreby aplikačnej praxe a zahrnuté boli do neho aj požiadavky na implementáciu nariadení a transpozíciu smerníc EÚ do právneho poriadku SR.

V úvode svojho pôsobenia, v období jún až december 2016, mala vláda v legislatívnom pláne 80 úloh. V roku 2017 bude z pohľadu tvorby legislatívy jedným z najaktívnejších ministerstvo spravodlivosti, ktoré plánuje predložiť 13 návrhov zákonov.

Popri novele sudcovských a prokurátorských kódexov, obchodného zákonníka, infozákona, trestného poriadku, zákona o preukazovaní pôvodu majetku vypracuje napríklad aj návrh nového zákona o ochrane a podpore obetí trestných činov alebo návrh zákona o justičnej stálej službe.

Ministerstvo kultúry by malo už vo februári predložiť návrh zákona o fonde na podporu kultúrnych národnostných menšín a ministerstvo školstva v júni prinesie novú právnu normu ustanovujúcu fond na podporu športu. Ministerstvo životného prostredia v auguste príde s návrhom zákona o poplatkoch za uloženie odpadu. Ministerstvo dopravy v decembri predloží návrh zákona o podpore regionálneho rozvoja a ministerstvo práce príde v závere roku 2017 s návrhom zákona o sociálnej ekonomike.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.