Za ohlásenú bombu na košickom súde hrozí páchateľovi až päť rokov

Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Košice 15. decembra (TASR) - Doposiaľ neznámy páchateľ zavolal v stredu (14. 12.) o 8.00 h na linku 158, že medzi 11.00 a 12.00 h vybuchne na súde v Košiciach bomba.

"Polícia okamžite vykonala potrebné opatrenia. Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky i psovod so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín. Takisto boli z budovy evakuovaní pracovníci i prítomné osoby. Pyrotechnická prehliadka priestorov súdu bola ukončená o 12.00 h s negatívnym výsledkom," informoval dnes TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Páchateľ podľa jeho slov týmto konaním úmyselne spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozšíril poplašnú správu, ktorá nie je pravdivá.

"Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy. V tomto prípade je trestná sadzba jeden až päť rokov," dodal Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.