Občiansky klub bojkotoval rokovanie trenčianskeho zastupiteľstva

Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Doboš

Trenčín 15. decembra (TASR) – Poslanci združení v občianskom klube (OK) pri trenčianskom mestskom zastupiteľstve bojkotovali stredajšie (14. 12.) zasadnutie mestského poslaneckého zboru. Podľa predsedu OK Richarda Ščepka bola dôvodom neochota vedenia mesta komunikovať s poslancami OK pri vytváraní rozpočtu na rok 2017.

„Mrzí nás, že zo strany exekutívy nebol po zabezpečení potrebného počtu hlasov v zastupiteľstve ďalší záujem o komunikáciu so zvyšnými poslancami. Sme totiž toho názoru, že poslanec v zastupiteľstve nereprezentuje len vlastné záujmy a postoje, ale hlavne záujmy svojich voličov. Ignorovanie diskusie s poslancami je v tomto svetle aj ignorovaním voličov, ktorých poslanci zastupujú,“ uviedol Ščepko.

Ako dodal, OK nesúhlasí s predloženým návrhom rozpočtu, pretože neodráža potrebu systémových zmien, ktoré klub snažil komunikovať. „Cieľom klubu nie je demonštratívne predkladať pozmeňovacie návrhy, o ktorých vieme, že by v zastupiteľstve nenašli potrebnú podporu. Ak sme neboli potrební ako klub pri kreovaní rozpočtu mesta na ďalší rok, nie sme teda potrební ani pri jeho schvaľovaní,“ doplnil šéf klubu.

„Neviem, za koľkých členov OK pán Ščepko v tomto vyjadrení hovorí, lebo dvaja poslanci sa mi ospravedlnili osobne. Jeden pre pracovné povinnosti, druhý preto, že je v zahraničí. Pán Ščepko mi napísal, že na zastupiteľstvo neprídu ďalší. To je všetko. O proteste, ako dôvode ich neprítomnosti nepadlo ani slovo. Na začiatku novembra som telefonoval s pánom Ščepkom a opýtal sa ho, či sa jeho klub plánuje so mnou stretnúť k rozpočtu. Oznámil mi, že rokovania k rozpočtu prebiehajú medzi poslancami a OK sa možno so mnou stretne. Tak som čakal, ale pán Ščepko sa mi už neozval. To, že na posledné zastupiteľstvo v tomto roku neprišli, nech sú ich dôvody akékoľvek, trošku narušilo jeho slávnostný ráz. Schvaľovanie rozpočtu je výlučnou kompetenciou poslancov, akousi oslavou ich práce. Na druhej strane, ak by sme rozpočet neschválili a išli by sme do provizória, znamenalo by to pre mesto, pri množstve naplánovaných projektov, katastrofu,“ reagoval primátor Trenčína Richard Rybníček.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.