Liptov za prvé tri kvartály tohto roka navštívilo takmer 436.000 ľudí

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Ilustračné foto Foto: TASR/Jozef Ďurník

Liptovský Mikuláš 16. decembra (TASR) - Takmer 436.000 turistických návštevníkov liptovského regiónu za prvé tri štvrťroky 2016 predstavuje približne 13-percentný medziročný nárast. Trend prílevu zahraničných klientov je ešte optimistickejší, oproti rovnakému obdobiu minulého roka stúpol o 18,71 percenta.

"Rovnako máme vyšší aj počet prenocovaní. Od januára do septembra sme prekročili 1.278.000 prenocovaní," povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Ján Blcháč. Priemerný počet prenocovaní spolu sa oproti minulému roku nezmenil a drží sa na úrovni 2,9 dňa.

Liptovskí hotelieri majú za sebou mimoriadne úspešné leto. Dovolenkári svoje pobyty natiahli až na september, kedy sa počet návštevníkov medziročne zvýšil o 28,65 percenta. Za tretí kvartál zaznamenali na Liptove celkom viac ako 574.000 prenocovaní, čo je medziročný nárast o 14,35 percenta.

Podľa riaditeľky OOCR Región Liptov stojí za výsledkami tvrdá práca v strediskách, prevádzkach aj ubytovacích zariadeniach. "Tieto výsledky sme dosiahli napriek tomu, že pred vyše rokom vyhorel veľký hotel v Demänovskej doline. Napĺňali sa preto lepšie aj zariadenia nižších kategórií a rodinné penzióny. Verím tomu, že už čoskoro bude výpadok v kapacitách doplnený, či už inými novovznikajúcimi ubytovacími zariadeniami a tiež rekonštrukciou vyhoreného hotela, nakoľko obrovský záujem o región v niektorých exponovaných termínoch nevieme pokrývať," skonštatovala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.