Členovia lesnej stráže dohliadajú na stromčeky pred nelegálnym výrubom

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Vysoké Tatry 19. decembra (TASR) – Vianočné stromčeky na predaj ponúkajú aj Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP). Zároveň členovia lesnej stráže dohliadajú vo Vysokých Tatrách na lesné porasty, aby zabránili nelegálnemu výrubu stromčekov.

"Štátne lesy TANAP-u nachystajú z prerezávok 300-500 kusov vianočných stromčekov v závislosti od potreby. V predaji sú na všetkých ochranných obvodoch na Podbanskom, na Štrbskom Plese, vo Vyšných Hágoch, v Smokovcoch, ale aj v Tatranských Matliaroch a v Tatranskej Javorine," povedal pre TASR námestník riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u Maroš Petrík. Záujemcovia si môžu vybrať spomedzi smrekov a borovíc.

Na území národného parku členovia lesnej stráže v týchto dňoch zabezpečujú i ochranu mladých lesných porastov pred nelegálnymi výrubmi. "Až do vianočných sviatkov budú zamestnanci kontrolovať lesné porasty, či nedochádza k nelegálnemu výrubu stromčekov. Sankcia v blokovom konaní je zhruba desaťkrát vyššia ako cena, za ktorú si ho môžu ľudia kúpiť," uzavrel Petrík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.