Mládež zo Spišskej Novej Vsi organizuje zbierku pre deti

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Spišská Nová Ves 19. decembra (TASR) – Mladí ľudia zo Spišskej Novej Vsi organizujú zbierku pre deti z charity. Vyzbierané oblečenie bude v piatok 23. decembra venované Domu Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Do tohto dňa môžu ľudia priniesť oblečenie do Klubu mladých na Zimnej ulici.

"Zorganizovať zbierku pre deti z charity sme sa rozhodli, pretože veríme, že máme povinnosť podeliť sa o to, čoho máme dostatok s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc. Sme presvedčení o tom, že by sme sa ako ľudia mali vzájomne podporovať a máme radosť, ak môžeme našim priateľom z charity aspoň skromným spôsobom pomôcť k tomu, aby vedeli, že na nich myslia nielen zamestnanci Domu Charitas, ale i ďalší ľudia zdieľajúci naše presvedčenie o potrebe vzájomnej pomoci," uviedol pre TASR Martin Makara z Projektu MP, ktorý akciu spolu s Klubom mladých organizuje. Podľa jeho ďalších slov budú organizátori akcie radi, ak sa táto iniciatíva stane predvojom širšieho záujmu verejnosti o takýto typ pomoci na úrovni mesta.

Zbierku organizujú mladí ľudia zo Spišskej Novej Vsi prvýkrát. "Nejde o originálnu myšlienku, ale aj napriek tomu sme presvedčení, že i takýto typ pomoci vie byť užitočný a zaslúži si pozornosť predovšetkým u mladých ľudí, u ktorých môže povzbudiť rozvoj solidarity a empatie, ako i spolupatričnosti s pestrou paletou ľudí," doplnil Makara. Oblečenie môžu ľudia priniesť do piatka 23. decembra. "Vítané je najmä zimné pre deti vo veku tri až štyri roky, ale potešia aj iné veci, prípadne odev pre staršie deti," uzavrel Makara.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.