V dánskom prístave mali spozorovať teroristu z Berlína

Na snímke Tunisan Anis Amri, ktorého hľadá nemecká polícia v súvislosti s útokom na vianočných trhoch v Berlíne. Foto: TASR/AP

Kodaň 22. decembra (TASR) - Dánski policajti prehľadali prístav a trajekt v meste Grenaa na severe krajiny po správe, že tam videli hlavného podozrivého z útoku kamiónom v Berlíne. Pri prehliadke však nenašli nič, čo by naznačovalo jeho prítomnosť, oznámila dnes miestna polícia.

"Nič nenasvedčuje tomu, že sa nachádza alebo že bol v Grenaa," povedal novinárom policajný hovorca Klaus Arboe Rasmussen. Polícia podľa neho konala na základe informácií, ktoré dostala v stredu neskoro večer.

Pri zásahu polícia nasadila aj vrtuľník a hliadky so psami. Trajekt spoločnosti Stena Line mohol do švédskeho Varbergu vyplávať až s niekoľkohodinovým meškaním, keďže v ňom preverovali všetkých cestujúcich a vozidlá.

Rasmussen uviedol, že policajné hliadky zatiaľ - v čase, keď v celej Európe pokračuje pátranie po 24-ročnom Tunisanovi Anisovi Amrim - v oblasti zostanú.

Nemecká polícia podnikla raziu v nemeckom utečeneckom tábore

Nemecká polícia prehľadala dnes skoro ráno dom pre utečencov v meste Emmerich am Rhein v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko v západnom Nemecku.

Na operácii sa zúčastnilo zhruba 100 policajtov vrátane príslušníkov špeciálnych jednotiek. Zásah sa skončil približne po hodine. Policajti sa v okolí tejto ubytovne zhromaždili už v stredu večer.

Výsledky zásahu neboli bezprostredne známe, napísala agentúra DPA s tým, že hovorca polície sa bez oficiálneho stanoviska generálnej prokuratúry k razii bližšie nevyjadroval.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nemecký Spolkový kriminálny úrad (BKA) v stredu vypísal odmenu 100.000 eur za informácie vedúce k zadržaniu hľadaného 24-ročného Tunisana Anisa Amriho. Mužove doklady sa našli v kamióne, ktorý sa v pondelok stal nástrojom útoku na vianočných trhoch v Berlíne.

Vyšetrovatelia ho zatiaľ považujú za hlavného podozrivého v prípade útoku kamiónom, pri ktorom v pondelok v Berlíne zomrelo 12 ľudí a 48 ďalších utrpelo zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.