Trump hovoril so Sísím o izraelsko-palestínskom konflikte

Abdal Fattáh Chalíl Sísí Foto: TASR/AP

Káhira/Washington 23. decembra (TASR) - Budúci americký prezident Donald Trump telefonoval dnes svojmu egyptskému kolegovi Abdalovi Fattáhovi Sísímu ohľadne problematiky izraelsko-palestínskych vzťahov. Trump a Sísí sa zhodli, že nová americká vláda by mala dostať príležitosť pokúsiť sa vyriešiť izraelsko-palestínsky konflikt, informovala dnes kancelária egyptského prezidenta.

Telefonát sa uskutočnil iba niekoľko hodín po tom, ako Egypt pod tlakom Trumpa a Izraela na neurčito odložil hlasovanie o návrhu rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, ktorý kritizuje izraelské stavebné aktivity v Predjordánsku. Trump apeloval na členov BR OSN, aby túto rezolúciu vetovali, píše agentúra AP.

Podľa vyhlásenia tlačového úradu egyptského prezidenta hlavy štátov spolu telefonovali dnes skoro ráno a zhodli sa na tom, že je "dôležité, aby dali novej americkej vláde príležitosť komplexne sa zaoberať rôznymi aspektmi palestínskej otázky s cieľom dosiahnuť komplexné a finálne riešenie".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.