V Bratislave očakávajú cez Vianoce viac pacientov, dokonca aj detských

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 23. decembra (TASR) - Lekári v detskej nemocnici na bratislavských Kramároch budú počas vianočných sviatkov pracovať v inom usporiadaní ako počas roka. Na urgente očakávajú častejšie návštevy pacientov, prispôsobili sa tomu. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) bude pracovať v štandardnom režime, nápor pacientov má celý rok.

"Počas dňa sa o deti postará päť pediatrov, slúžiť bude aj jeden chirurg. V noci pôjde o troch pediatrov a takisto jedného chirurga," povedala pre TASR Dana Kamenická, hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFnsP) v Bratislave. V prípade potreby vie zdravotnícke zariadenie zabezpečiť ďalšieho chirurga.

Vlani prišlo počas Vianoc na detský urgent skoro tisíc pacientov. Trápili ich najmä tráviace ťažkosti z prejedania sa či nevhodnej kombinácie jedál. Z úrazov šlo najmä o pády, podvrtnutia, ale aj náhodné použitia čistiacich prostriedkov. Malých pacientov trápili aj akútne ochorenia horných a dolných dýchacích ciest a horúčky.

"Na urgentných príjmoch máme plné ruky práce po celý rok, sviatky sú skôr špecifické druhom úrazov vyplývajúcich z daného obdobia," povedala pre TASR hovorkyňa UNB Zuzana Eliášová. Ľudia počas Vianoc prichádzajú do UNB s tráviacimi ťažkosťami z prejedania sa, so zapichnutými rybími kostičkami či úrazmi v dôsledku zľadovatených chodníkov a ciest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.