Montella: Triumf v Superpohári odštartoval novú éru AC Miláno

Na archívnej snímke Vincenzo Montella Foto: TASR/AP

Dauha 24. decembra (TASR) - Tréner futbalistov AC Miláno Vincenzo Montella verí, že piatkový triumf v talianskom Superpohári by mohol byť začiatkom novej éry tohto klubu. Jeho zverenci si v katarskej Dauhe poradili s obhajcom trofeje Juventus Turín 4:3 na strely zo značky pokutového kopu po tom, ako sa stretnutie v riadnom hracom čase i predĺžení skončilo nerozhodne 1:1.

Na víťazstve sa podieľal aj slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka, ktorý absolvoval celý zápas. Jeho hlavičku v prvom polčase chytil brankár súpera Gianluigi Buffon, Kucka v rozstrele premenil svoj pokus v tretej sérii.

"Prežívame veľký moment a chalani rovnako cítia hrdosť. Je to dobrý štart, očakávania sú vysoké vždy, keď si oblečiete dres AC. Juventus je silný oponent, v uplynulých sezónach dominoval v Serie A," povedal Montella. Milánčania sa v tejto súťaži, ktorá sa deviatykrát konala mimo Talianska, radovali po prvý raz od roku 2011 a vyrovnali rekord Juventusu v počte úspechov (7).

Výraznou mierou k tomu prispel iba 17-ročný brankár Gianluigi Donnarumma, ktorý si počas 120 minút pripísal viacero zákrokov a v penaltovej lotérii zneškodnil pokus Paula Dybalu. "Bol to neuveriteľný pocit, nikdy naň nezabudnem. Pobozkal som znak AC, tento klub som podporoval už od detstva. Je česť nosiť jeho dres. Po zápase mi k premiérovému zisku trofeje pogratuloval aj Gigi Buffon. Za úspech a zlepšenie vďačíme tvrdej robote," citoval Donnarummu portál football-italia.net.