Potápači vyzdvihli z mora druhú čiernu skrinku z havarovaného Tu-154

Ruskí záchranári zhromažďujú trosky zrúteného lietadla typu Tu-154 na móle neďaleko Soči 25. decembra 2016. Foto: TASR

Moskva 28. decembra (TASR) - Ruskí potápači vyzdvihli dnes z morského dna druhú čiernu skrinku z lietadla Tu-154 s 92 ľuďmi na palube, ktoré sa v nedeľu neďaleko mesta Soči zrútilo do Čierneho mora. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

Prvá čierna skrinka z havarovaného lietadla bola z morského dna vyzdvihnutá v utorok a experti v súčasnosti pracujú na analýze údajov, ktoré by mohli viesť k objasneniu príčin nešťastia.

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 smerovalo na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja. Nehodu nikto neprežil.

Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci.

Záchranári, ktorí od nedele prehľadávajú miesto dopadu lietadla, už lokalizovali v mori časť jeho trupu, vyzdvihli telá 17 obetí nešťastia, 223 častí ľudských tiel, ako aj jeden z troch motorov havarovaného stroja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.