Rusko odsúdilo karikatúry s témou havárie lietadla s Alexandrovovcami

V roku 1952 sa narodil ruský politik, prezident Ruskej federácie (RF) VLADIMIR VLADIMIROVIČ PUTIN. Foto: TASR/AP

Moskva 29. decembra (TASR) - Velenie ruských ozbrojených síl dnes ostro odsúdilo francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo za uverejnenie karikatúr s témou havárie ruského lietadla Tu-154 s 92 ľuďmi na palube, ktoré sa v nedeľu zrútilo do Čierneho mora.

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov označil karikatúry uverejnené v Charlie Hebdo za "výkaly", pričom dodal, že "pre normálneho človeka je ponižujúce takémuto ťažkopádnemu svinstvu čo i len venovať pozornosť".

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 smerovalo na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja. Nehodu nikto neprežil.

Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci.

Jedna z karikatúr z dielne Charlie Hebdo zobrazuje speváka v padajúcom lietadle kričiaceho "aaaa". Pod obrázkom je text: "Repertoár zboru Červenej armády sa rozširuje." Druhá karikatúra vyjadruje sardonické poľutovanie nad tým, že na palube havarovaného lietadla nebol aj ruský prezident Vladimir Putin.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.