B. KOLLÁR: Politici nevedia situáciu zmeniť, ja som muž činu

Podnikateľ Boris Kollár, archívna snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 29. decembra (TASR) - Niektoré veci nesmerujú tam, kam by mali, situácia je katastrofálna a politici situáciu nevedia zmeniť. V bilančnom rozhovore pre TASR takto vysvetlil vstup do politiky líder hnutia Sme rodina Boris Kollár s tým, že on je muž činu.

"Pohybujem sa v tomto priestore ako podnikateľ 26 rokov a vidím, že keď niektoré veci nesmerujú tam, kde by som ich rád videl, tak nestačí len písať na sociálnej sieti, ale človek sa musí aktívne zapojiť do veci verejných. Aby ich mohol meniť. Keď to nevedia urobiť politici a situácia je katastrofálna, tak som si povedal, že to musím urobiť ja," priznal Kollár.

Na otázku, v čom presne vidí situáciu ako katastrofálnu, odvetil, že každá zo štandardných politických strán má za sebou nejakého oligarchu. "A títo pseudopodnikatelia vysávajú tento systém. Tak buď kradnime všetci, alebo nikto. A ja som za to, aby nekradol nikto," zdôraznil.

Kollár vidí v politike kopec špiny. "Za politickými stranami cítim veľmi veľa negatívnej energie v podobe rôznych skupín, ktoré ich ovládajú. Veľmi malá časť energie sa vynakladá v prospech ľudí. Máme osemhodinovú pracovnú dobu, tak sedem hodín politici kradnú a ôsmu hodinu sa venujú tomu, čomu majú," myslí si.

Líder Sme rodina priznáva, že pred vstupom do politiky si myslel, že toto sú tí zlí, a toto sú tí dobrí. "Ale pochopil som, že zlí sú aj medzi tými dobrými. Otvorili sa mi oči, po roku už viem, kto je kto. Na druhej strane som stretol veľa rozumných ľudí, o ktorých som rozmýšľal s dešpektom, a tí ma milo prekvapili. A sú aj v koalícii, napríklad Peter Kresák (Most-Híd). Veľmi rád s ním debatujem, dám na jeho zdravý úsudok," povedal.

Kollár tiež tvrdí, že napriek nepriaznivým predvolebným prieskumom vedel, že sa do parlamentu dostane. "Ja aj podnikám tak, že nepotrebujem analytické tabuľky. To je ako keď sa pozriete na babu, tak vidíte, či je pekná, alebo nie. Takto to mám aj v biznise. Ja vidím obchod a viem, či bude dobrý, alebo nie. Aj tu som cítil, že tento projekt bude úspešný," konštatoval.

Volebný výsledok Sme rodina na úrovni 6,62 percenta však označil za prekvapenie. "Aj Dominika Cibulková išla turnaj vyhrať, ale bola prekvapená, keď sa jej to podarilo," dodal Kollár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.