Po Amerike sa rozhodla rozšíriť sankcie voči Rusku aj Ukrajina

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Kyjev 30. decembra (TASR) - Ukrajinská Rada národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) rozhodla o zavedení dodatočných sankcií voči Rusku a zároveň predĺžila platnosť tých doterajších.

Novozavedené sankčné opatrenia sa týkajú predovšetkým fyzických i právnických osôb z Ruskej federácie a súvisia s anexiou Krymu a konfliktom v Donbase.

Sankciám budú po novom čeliť obyvatelia Krymského polostrova zvolení do ruskej Štátnej dumy, ale aj bývalé ukrajinské spoločnosti na Kryme, ktoré sa preregistrovali ako ruské firmy, píše sa v štvrtkovom vyhlásení RNBO.

Rada zaviedla postihy aj voči pracovníkom ruskej polície, súdov a ďalších orgánov zodpovedných za zadržiavanie ukrajinských občanov na území Ruska. To isté platí aj pre ruské subjekty podieľajúce sa na vedení informačnej vojny a kybernetických útokov voči Ukrajine.

Dodatočné sankcie postihnú taktiež bývalých ukrajinských predstaviteľov, ktorí sa ukrývajú v zahraničí a sú zapletení do financovania teroristických aktivít a do hybridnej agresie voči Kyjevu.

RNBO zároveň o jeden rok predĺžila platnosť všetkých doterajších sankcií voči Rusku, uviedla agentúra UNIAN.

Konflikt na východe Ukrajiny si od roku 2014 vyžiadal už viac ako 9600 obetí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.