Kane ozdobil stý zápas dvoma gólmi

Harry Kane (vľavo) na ihrisku West Hamu. Foto: TASR/AP Photo

Londýn 2. januára (TASR) - Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa po výhre 4:1 na ihrisku Watfordu prvýkrát od októbra prebojovali medzi top štvoricu tímov anglickej Premier League. Jasné víťazstvo zariadila dvojica reprezentantov Albiónu Harry Kane, Dele Alli, ktorí strelili po dva góly.

Hostia dominovali na štadióne Vicarage Road od prvej minúty. Na bránu súpera už v prvom polčase vyslali 13 striel, z čoho rezutovali tri góly. Dva z nich zaznamenal Kane, ktorý tak oslávil svoj jubilejný stý zápas v Premier League. V 100 dueloch strelil 59 gólov, čím vyrovnal začiatok kariéry legendy Arsenalu Londýn Thierryho Henryho. Domáci sa proti lepšie hrajúcemu súperovi presadili až v závere, z jedinej strely na bránu skóroval v nadstavenom čase Younes Kaboul. Watford klesol v tabuľke na 13. miesto, z predchádzajúcich siedmich zápasov vyhral jediný.

Tréner Tottenhamu Mauricio Pochettino žiaril po zápase spokojnosťou. "Hrali sme veľmi dobre, náš výkon mal vysoký štandard. V prvom polčase sme predviedli jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne. Som veľmi šťastný, pretože to bol náročný duel a my sme ho zvládli na výbornú," vravel Pochettino. Jeho náprotivok na lavičke Watfordu Walter Mazzarri sa posťažoval na lazaret vo svojom tíme. "Máme zranených desať hráčov, piati až šiesti sú zo základnej zostavy. V zostave na dnešný duel figurovali aj štyria hráči z juniorky. Žiaľ, taká je naša situácia."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR