Penelope Fillonová vyhlásila, že nikdy nerobila manželovi asistentku

Francúzsky prezidentský kandidát Francois Fillon a jeho manželka Penelope, archívne foto. Foto: TASR/AP

Brusel/Paríž 2. februára (TASR) – Manželka francúzskeho pravicového prezidentského kandidáta Francoisa Fillona Penelope v rozhovore pre médiá pred desiatimi rokmi povedala, že nikdy nebola jeho asistentkou. To je v rozpore s argumentáciou Fillona, ktorý tvrdí, že pre neho preukázateľne pracovala.

Penelope Fillonová v roku 2007 poskytla rozhovor britským novinárom. "Nikdy som nebola jeho asistentkou," vyhlásila vtedy na margo svojho manžela Fillonová. Povedala tiež, že nikdy nemala na starosti jeho komunikáciu s médiami. Informoval o tom dnes francúzsky denník Le Monde.

Tieto tvrdenia sú v rozpore s doterajšou argumentáciou pravicového prezidentského kandidáta a nevysvetľujú peniaze, ktoré si Fillonová zarobila v pozícii manželovej poslaneckej asistentky v rokoch 1988-1990 a 1998-2002. Na jej údajne fiktívne zamestnanie platené zo štátnej pokladnice upozornil týždenník Le Canard Enchainé.

V uvedenom rozhovore Fillonová tiež uviedla: "Uvedomila som si, že moje deti ma poznajú len ako matku." To naznačuje, že Penelope nemala kariéru, ale bola ženou v domácnosti.

Fillon sa v stredu označil za obeť inštitucionálneho prevratu zosnovaného ľavicou. Svojich straníkov v parlamente požiadal, aby ho v najbližších dvoch týždňoch počas vyšetrovania údajného fiktívneho zamestnávania jeho rodinných príslušníkov podržali.

Fillonova manželka Penelope si údajne zarobila v pozícii poslaneckej asistentky svojho manžela až 900.000 eur, informoval týždenník Le Canard Enchainé, ktorý v utorok uviedol, že Fillonovi robili poslaneckých asistentov aj jeho dve deti, ktoré si mali takto zarobiť 84.000 eur.

Prezidentský kandidát a jeho manželka v pondelok vypovedali pred vyšetrovateľmi. Fillon sľúbil, že ak bude v danej kauze predbežne obvinený, z boja o prezidentský úrad odstúpi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.