KDH chce za šéfa ÚRSO krízového manažéra, ktorý zastaví chaos s cenami

Na snímke predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 2. februára (TASR) - Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) víta odstúpenie Jozefa Holjenčíka z postu predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). "K vyvodeniu zodpovednosti Jozefa Holjenčíka vyzývalo KDH ako prvé, a to za neprimerané navýšenie cien energií pre obyvateľov Slovenska," uviedlo hnutie v dnešnom stanovisku.

Aj po odstúpení Holjenčíka z postu predsedu ÚRSO však podľa kresťanských demokratov zostávajú neprimerane zvýšené ceny elektriny pre niektoré skupiny obyvateľov. "Sú to hlavne obyvatelia na východnom Slovensku, ktorí majú malý odber elektriny," zdôraznilo KDH.

Cenovým rozhodnutím ÚRSO sa podľa hnutia týmto odberateľom zdvihol poplatok za distribúciu elektriny niekoľkonásobne, čo sa prejavuje vo zvýšených preddavkových platbách na rok 2017. "Takéto neprimerané navyšovanie cien elektriny považuje KDH za nespravodlivé a bezohľadné voči malým odberateľom," dodali.

Preto vyzvali predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD), aby urýchlene menoval za predsedu ÚRSO takého krízového manažéra, ktorý "zastaví na Slovensku chaos v cenách elektriny pre občanov". "Je neprípustné, aby ceny energií pre obyvateľov rástli skokovo, v období keď ich ceny na svetových trhoch klesajú," dodalo hnutie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.