Sedov a Kowalczyková zvíťazili v skiatlone na Svetovom pohári

Justyna Kowalczyková, archívne foto. Foto: TASR/AP

Pjongčang 4. februára (TASR) - Poľská bežkyňa na lyžiach Justyna Kowalczyková sa stala jasnou víťazkou sobotňajšieho skiatlonu na 2x7,5 kilometra na podujatí Svetového pohára v Pjongčangu v Kórejskej republike. Medzi mužmi triumfoval na 2x15 kilometrov Rus Petr Sedov.

Tridsaťštyriročná Kowalczyková nedala svojim súperkám šancu, do cieľa prišla s takmer minútovým náskokom na druhú Američanku Elizabeth Stephenovú. Tretie miesto obsadila Massako Išidaová z Japonska. "Cítim sa tu skvele, mala som veľmi dobre pripravené lyže. Teším sa, že tu o rok budú zimné olympijské hry. Klasika bolela, ale som šťastná z víťazstva," povedala Kowalczyková. Pre Poľku to bol prvý triumf po troch rokoch a celkovo 50. úspech v pretekoch SP.

Sedov si prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku pripísal po suverénnom výkone, keď sa vo vedení držal drvivú väčšinu pretekov. Ďalšie miesta na pódiu obsadili Nóri, druhý prišiel do cieľa Daniel Stock, tretí skončil Mathias Rundgreen.

V Pjongčangu absentujú najväčšie hviezdy SP.