Poľadovica v ČR pomaly ustupuje, severnú Moravu však trápi smog

Ilustračné foto. Foto: TASR - Milan Kapusta

Praha 4. februára (TASR) - V Českej republike ešte stále hrozí poľadovica a ľudia by si mali pri svojich cestách dávať pozor, napísal dnes spravodajský server Aktuálně.cz.

Hydrometeorológovia uvádzajú podľa tohto zdroja stav nebezpečenstva stále pre väčšinu krajov v štáte, pričom malé je nebezpečenstvo len v Libereckom - na severe Čiech - a v Juhomoravskom kraji.

Napriek tomu však oproti predošlým dňom sa, ako hovoria odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), situácia zlepšila a stav nebezpečenstva je už len nízky. Výstraha platí do dnešného poludnia, ale meteorológovia ju môžu opäť predĺžiť, poznamenáva internetový portál Aktuálně.cz.

Český rozhlas (ČRo) však informoval, že dnes dopoludnia znova vyhlásili smogovú situáciu v niektorých častiach Moravskosliezskeho kraja, v okolí miest Ostrava, Karviná a Frýdek-Místek. Nebezpečenstvo smogu tam bolo pritom odvolané len v piatok, kvalita ovzdušia sa ale v celom danom regióne počas dnešnej noci zhoršila, uvádza ČHMÚ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.