Vyšetrovanie prípadu prokurátora Vasiľa Š. stále prebieha

Ilustračné foto. Foto: TASR

Bratislava 25. februára (TASR) - Polícia stále vyšetruje prípad prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vasiľa Š., vo veci postupuje podľa pokynu prokurátora. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

"V uvedenej veci prebiehajú úkony trestného konania v zmysle pokynu dozorujúceho prokurátora. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť bližšie informácie," povedal pre TASR Wäldl.

Vyšetrovateľ Policajného zboru minulý rok vzniesol obvinenie voči prokurátorovi ÚŠP Vasiľovi Š. pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Generálna prokuratúra (GP) uznesenie v časti o vznesení obvinenia zrušila v auguste 2016.

Podľa generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára nebolo uznesenie policajného vyšetrovateľa "dostatočne odôvodnené, a tak preskúmateľné". Ako druhý dôvod uviedol, že bolo vydané predčasne.

GP SR uzneseniu o vznesení obvinenia vyčítala, že okrem opisu skutkového deja a citácie právnych ustanovení neobsahovalo právnu úvahu vyšetrovateľa.

Uznesenie v auguste minulého roka spochybnil aj sudca Krajského súdu v Bratislave Peter Šamko. Vo svojom stanovisku na internetovej stránke pravnelisty.sk uviedol, že skutok Vasiľa Š. nie je trestným činom. "Z odôvodnenia uznesenia o vznesení obvinenia je zrejmé, že bolo vydané len na podklade trestného oznámenia obvineného a jeho obhajcu. Táto okolnosť stojí za povšimnutie, pretože bežne sa v praxi takéto trestné oznámenia na dozorových prokurátorov najskôr preverujú v rámci predprípravného konania, prípadne po začatí trestného stíhania vo veci," skonštatoval Šamko vo svojom stanovisku.

Vasiľ Š. mal na starosti dozor nad vyšetrovaním ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý kúpil podiel vo firme B.A. Haus Ladislava Bašternáka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.