Olomoucké arcibiskupstvo podniká, otvorilo reštauráciu s pizzeriou

Ilustračné foto. Foto: TASR

Olomouc 25. februára (TASR) - Po reštitúcii cirkevného majetku a odluke cirkvi od štátu si Olomoucké arcibiskupstvo musí hľadať nové zdroje financovania a zarábať na svoju činnosť. Skúša to aj reštauráciou s pizzeriou, ktorú nedávno otvorilo v Olomouci.

Dominantou reštaurácie U Kristýna je takmer dvojtonová pec na pizzu. „Po častiach nám ju priviezla talianska firma. Jej pracovník ju postavil až u nás. Pizzu pripravujeme priamo pred hosťami,“ uviedol Josef Capík, ktorý má na starosti marketing cirkevného podniku. Jiří Gračka, hovorca arcibiskupstva dodáva, že reštaurácia má 60 stoličiek a konferenčnú miestnosť pre 40 účastníkov. V letných mesiacoch sa bude dať sedieť aj vonku v dvorovom trakte. Tajomník arcibiskupstva Petr Gatnar zdôraznil, že práve reštaurácia je ďalšou možnosťou, ako získať príjmy na financovanie jeho činnosti.

Pocit, že človek sedí v cirkevnej reštaurácii, znásobí aj pohľad na nápojový lístok. Sú na ňom aj vína z kroměřížskej arcibiskupskej pivnice. Kuchári pracujú so surovinami z Talianska, ako aj od miestnych dodávateľov.

Takmer mesiac mali v reštaurácii školiteľov zo známej talianskej kuchárskej školy Nazionale Italiana Pizzaioli – N. I. P. food. Chod podniku zabezpečuje deväť stálych zamestnancov. Sú medzi nimi Taliani i Česi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.