Burza príležitostí v Košiciach ponúkne prezentáciu šikovných žiakov

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Košice 27. februára (TASR) - Štátny inštitút odborného vzdelávania pripravuje v Košiciach pre školy, žiakov i zamestnávateľov Burzu príležitostí. Podľa organizátorov otvorí široké ponuky na prezentáciu šikovných žiakov, ambicióznych škôl a spoločensky zodpovedných zamestnávateľov.

"Podujatie pripravujeme v rámci projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce, ktorý je financovaný prostredníctvom Švajčiarskeho finančného mechanizmu. Jeho súčasťou bude predstavenie konkrétnych výsledkov projektu, ako aj ďalšie, mimoriadne atraktívne sprievodné podujatia," uviedol riaditeľ Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Michal Bartók.

Na podujatí bude okrem iného školám predstavená špeciálna webová platforma a informačná brožúra k výhodám ponúkaným stredným odborným školám v rámci zákona o verejnom obstarávaní. Pre návštevníkov z radov žiakov základných a stredných škôl budú pripravené prezentácie cvičných firiem a zamestnávateľov, ktorí úspešne spolupracujú s konkrétnymi školami pri výučbe a v rámci odbornej praxe. Počas Burzy príležitostí budú organizované dva tematické workshopy a to „Spoločenská zodpovednosť a duálne vzdelávanie“ a „Škola ako úspešná personálna agentúra“.

"Myslíme si, že obsah, ale aj filozofia pripravovanej Burzy príležitostí môžu byť dostatočne lákavé a inšpiratívne pre budúcich stredoškolákov. Preto sme o podujatí informovali tak základné školy, ako aj centrá voľného času a rovnako i stredné školy,“ doplnil Bartók.

Záštitu nad Burzou príležitostí prevzal primátor mesta Košice Richard Raši. Podujatie sa uskutoční 2. marca v priestoroch Kunsthalle v čase od 9.00 do 17.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.