V Maďarsku budú celoštátne modernizovať bezpečnostné kamiery

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budapešť 27. februára (TASR) - Modernizáciu systému bezpečnostných kamier v celej krajine nariadil maďarský minister vnútra Sándor Pintér. Podľa komerčnej spravodajskej televízii HírTV šéf rezortu nariadil preveriť systém po vlaňajšom bombovom útoku v Budapešti.

Páchateľ 24. septembra večer uložil batoh obsahujúci nálož s klincami pred budovu na ulici Teréz körút v VI. budapeštianskom obvode a výbušninu na diaľku odpálil. Pri útoku utrpeli dvaja policajti ťažké zranenia. K zadržaniu podozrivého pomohli aj kamerové záznamy.

Denník Magyar Idök citoval nemenované zdroje ministerstva vnútra, podľa ktorých kamerový systém inštalovaný pred rokom 2014 je už zastaraný. Náklady na obnovu si môžu vyžiadať až desať miliárd forintov (32,4 milióna eur).

Modernizácia je však podľa denníka nevyhnutná na odhaľovanie zločinu, najmä prostredníctvom rozpoznávania tváre a evidenčných čísiel vozidiel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.