Čína oznámila, že rekonštruuje veľké budhistické centrum Larung Gar

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Peking 14. marca (TASR) - Čína dnes oznámila, že rekonštruuje veľké centrum budhistického učenia Larung Gar na západe krajiny. Vláda tak reagovala na vlaňajšie správy, že toto mesto, tvorené prevažne mníchmi a mníškami, demoluje a že jej obyvateľov vyhnala.

Predstaviteľ samosprávy a štátne médiá dnes uviedli, že projekt je zameraný na odstránenie hrozieb pre bezpečnosť a zdravie v meste Larung Gar, ktoré bolo domovom desaťtisícov mníchov, mníšok i laikov študujúcich náboženstvo.

Hovorca okresnej samosprávy Ťiang Č'-ming pre agentúru AP povedal, že niektoré budovy zrovnali so zemou, aby uvoľnili cestu hasičom. Hovorca neinformoval, koľko budhistických veriacich zostalo v lokalite, ale oznámil, že približne 800 ich presťahovali do neďalekého mesta.

Rozľahlé mesto Larung Gar sa nachádza na horskom úbočí v tibetskej autonómnej prefektúre - tvorili ho tisíce zrubov, ktoré poskytovali ubytovanie obyvateľom a návštevníkom, prichádzajúcim na krátkodobé študijné kurzy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.