Pri tvrdom pristáti vyhliadkových balónov sa v Turecku zranilo 49 ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ankara 14. marca (TASR) - Štyridsaťdeväť ľudí, väčšinou zahraničných turistov, sa dnes v strednom Turecku zranilo pri tvrdom pristátí troch teplovzdušných balónov. Informovala o tom turecká agentúra Anadolu.

Podľa agentúry Dogan balóny prepravovali väčšinou turistov z Európy a Číny, ktorí sa zúčastnili na vyhliadkovom lete nad regiónom Kapadócia. V oblasti však panovalo nepriaznivé veterné počasie. Nápory vetra náhle zmenili smer letu niekoľkých balónov, ktorých posádka tak bola nútená pristáť.

Deviatich ľudí zranených pri tvrdom pristátí previezli do nemocnice so zlomeninami. Ďalším v nemocnici ošetrili ľahšie zranenia a prepustili, dodala agentúra Dogan.

Podobnú nehodu vo februári neprežil dánsky turista.

Krajinu v Kapadócii tvoria sopečné usadeniny pochádzajúce zo sopiek blízkych hôr Erciyes Dagi a Hasan Dagi. Láva, vyvrhnutá pred takmer 2000 rokmi, zvetráva kvôli malému množstvu zrážok veľmi pomaly, pričom tvrdšie nerasty procesu zvetrávania takmer vôbec nepodliehajú, čo spôsobilo vznik charakteristických "komínov".

Oblasť je známa aj vďaka 30 v skalách vykopaným kláštorom a kostolom s freskami. V roku 1995 bol región okolo mesta Göreme vyhlásený za súčasť svetového kultúrneho a prírodného dedičstva pod ochranou UNESCO.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.