ShopSys rozširuje pobočku v Žiline, získal polmiliónovú investíciu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Žilina 15. marca (TASR) – Česká IT spoločnosť ShopSys rozširuje svoju slovenskú pobočku v Žiline. Na vývoj technológií potrebných na dokončenie novej open-source platformy s názvom ShopSys Framework využije investíciu vo výške 550.000 eur od INCOMMING ventures a Reflex Capital.

Na platforme spoločnosti funguje aktuálne vyše 450 e-shopov. Viac ako 50 odborníkov z oblasti IT, prevažne z ostravskej pobočky, však nestačí jej medzinárodnej expanzii. Vedenie firmy si v minulosti vyberalo lokalitu umiestnenia pobočky na Slovensku medzi Banskou Bystricou, Košicami a Žilinou.

"Žilina nám okrem výhodnej geografickej polohy ponúka významné množstvo IT odborníkov, vrátane absolventov Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Celkovo nás prekvapila úroveň slovenských programátorov," zhodnotil zakladateľ ShopSys Petr Svoboda.

Zároveň formuloval problém, na ktorom bude pracovať žilinská pobočka. "Súčasný stav, kedy v Česku a na Slovensku, okrem výnimiek, každý shopdeveloper a stovky e-shopov vyvíjajú svoje vlastné frameworky, je vo svetle súčasných trendov neudržateľný, hlúpy a čo je najhoršie, plytvá jednými z najdôležitejších zdrojov, ktoré u nás máme – talentom a kapacitou developerov," dodal Svoboda. Riešením tejto neefektívnosti má podľa neho byť práve ich open-source platforma, ktorá bude v budúcnosti fungovať aj ako predajný nástroj služieb samotnej firmy.

"My sa sústreďujeme na investície do zaujímavých projektov v oblasti e-commerce. ShopSys je líder vo vývoji e-shopov, v ktorom vidíme potenciál rastu a veríme v jeho expanziu na zahraničné trhy," objasnil dôvody investície zakladateľ INCOMMING ventures Michal Mička.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.