Pančochová sa priznala k homosexualite: Môže to inšpirovať iných

Česká snoubordistka Šárka Pančochová. Foto: TASR/AP

Sierra Nevada 15. marca (TASR) - Česká snoubordistka Šárka Pančochová sa priznala k homosexualite. Vicemajsterka sveta z MS 2011 v disciplíne slopestyle potvrdila informácie pre české médiá počas prebiehajúceho svetového šampionátu v Sierra Nevade.

"Možno to bude inšpirácia pre ostatných. Najdôležitejšie zo všetkého predsa je, či ste dobrý človek," vravela 26-ročná športovkyňa pre portál idnes.cz. Priznala, že svoju orientáciu smerom k rovnakému pohlaviu nikdy netajila. "Keď sa ma na to niekto opýtal, nikdy som to netajila. Ale rovnako som to nikde verejne nevyhlasovala, pretože je to moja osobná vec a nikoho to nemusí zaujímať," pokračovala.

Pančochová verí, že reakcie na jej zverejnenie budú v Českej republike pozitívne. "Myslím, že ako národ sme celkovo v pohode. Ale mne je skutočne jedno, čo si o mne ľudia myslia. Som sama sebou. Robím šport ako najlepšie viem, žijem život ako najlepšie dokážem. Chovám sa k ľuďom dobre a myslím, že to je dôležitejšie ako moja sexuálna orientácia," dodala piata zo slopestyle na ZOH 2014 v Soči.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.