Výskumná agentúra pripravuje zmenu svojho sídla

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 5. apríla (TASR) - Výskumná agentúra by sa mala v poslednom kvartáli tohto roka sťahovať z Dúbravky do bratislavského Nového Mesta. Cieľom je zníženie nákladov spojených s prenájmom a vysokou energetickou náročnosťou súčasného sídla, ako aj zlepšenie dostupnosti služieb pre potenciálnych žiadateľov a prijímateľov príspevkov z Európskych štrukturálnych a investičných fondov. TASR o tom informovalo ministerstvo školstva.

"Oproti súčasnému stavu sa nám každý mesiac podarí ušetriť na nájme viac ako 21 percent nákladov. Nižšia bude cena za meter štvorcový a usporiadanie nového sídla má byť zároveň omnoho účelnejšie," vysvetlil generálny riaditeľ Výskumnej agentúry Rastislav Beliansky.

Obchodná verejná súťaž na nájom nebytových priestorov pre potreby Výskumnej agentúry bola vyhlásená v decembri 2016. Agentúra o nej potenciálnych záujemcov informovala prostredníctvom viacerých informačných kanálov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.