Belgický generál tvrdí, že v uliciach hliadkuje príliš veľa vojakov

Belgickí vojaci, archívne foto. Foto: TASR AP

Brusel 5. apríla (TASR) – Prílišnú prítomnosť vojakov v belgických uliciach kritizoval belgický generál vo výslužbe Guy Buchsenschmidt. Vojaci sú podľa neho nútení plniť jednoduché úlohy v Belgicku na úkor výcviku a pôsobenia v zahraničí.

"Schopnosti našich vojakov sú jednohlasne uznávané našimi spojencami. Je poľutovaniahodné, že tieto schopnosti sú využívané v neprijateľnej miere v operáciách na národnej úrovni," uviedol generál pre belgický denník La Libre Belgique. Odišiel do výslužby v apríli po 42 rokoch pôsobenia v armáde.

Vojaci sú podľa neho príliš kvalifikovaní na operácie, ktoré vykonávajú v belgických uliciach a negatívne sa to prejavuje na výcviku a nasaditeľnosti vojakov v zahraničných misiách.

V súčasnosti na bezpečnosť v belgických mestách dozerá 1100 vojakov a dve stovky sú pripravené v zálohe. Hliadkujú v mestách Brusel, Liege a Charleroi a na letiskách Zaventem a Gosselies.

V Belgicku od vlaňajších útokov stále platí druhý najvyšší stupeň teroristického ohrozenia zo štvordielnej škály. Po meste sa okrem vojakov pohybuje viac policajtov a pri spoločenských podujatiach platia prísne bezpečnostné opatrenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.