Hanušovčanka si prisvojila cudzie peniaze z bankomatu, to nemala robiť

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Hanušovce nad Topľou 26. apríla (TASR) - Polícia v Hanušovciach nad Topľou začala trestné stíhanie pre prečin zatajenia veci. Dopustiť sa ho mala 47-ročná miestna žena, ktorá si prisvojila cudzie peniaze. Informovala o tom dnes prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Podľa jej slov si v januári tohto roka vtedy ešte neznámy páchateľ prisvojil z bankomatu finančnú hotovosť vo výške 1500 eur. "Tieto peniaze tam zanechal 43-ročný Dušan z obce Bystré, ktorý si vyberal finančnú hotovosť, no na peniaze nakoniec pozabudol," vysvetlila. Na základe dôkaznej situácie bola z uvedeného skutku obvinená 47-ročná Anna, ktorá je stíhaná na slobode.

Polícia upozorňuje, že v takýchto prípadoch je každý občan povinný nájdenú vec vrátiť majiteľovi. Ak ten nie je známy, je potrebné ju odniesť na ktorékoľvek policajné oddelenie alebo telefonicky o tejto udalosti informovať na čísle 158. V opačnom prípade sa nálezca dopúšťa trestného činu. "Podľa závažnosti tohto skutku hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na päť rokov," uzavrela Migaľová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.