V zoo v Spišskej Novej Vsi pribudli malá lama aj kamerunské kozičky

Na ilustračnej snímke je lama Foto: TASR/František Iván

Spišská Nová Ves 27. apríla (TASR) – Najmenšia a zároveň aj najmladšia zoologická záhrada na Slovensku v Spišskej Novej Vsi sa rozšírila o nové druhy zvierat. Riaditeľka zoo Jana Dzuríková povedala, že oproti minulému roky pribudli i nové druhy zvierat, ide napríklad o skunky pásavé.

Okrem zvieracích noviniek sa niektoré druhy, ktoré sa v zoo nachádzajú už dlhšie, stihli aj narodiť. "Máme už aj nové prírastky, ide o lamu krotkú, maďarskú ovcu racku hortobágyskú, pribudli domáce aj kamerunské kozičky," vymenovala riaditeľka s tým, že v najbližšom období očakávajú aj ďalšie prírastky. Pribudli i štyri lemury zo zoologickej záhrady zo Zlína. Tie sa budú nachádzať na novovytvorenom ostrove Madagaskar. Ostrov sa nachádza zhruba v polovici jazera a vedie cez neho most k pavilónu Aquaterra, v ktorom sa nachádzajú akvarijné a terárijné druhy živočíchov. V priebehu jesene by podľa riaditeľky mali priviesť ešte ďalšie dva samce lemurov z maďarského Miškolca.

Najmenšia zoo na Slovensku zaznamenala vlani najlepšiu sezónu od začiatku svojej existencie. Podľa slov riaditeľky ju navštívilo viac ako 109.500 návštevníkov, čím prekonala rekord o približne 13.000 ľudí z roku 2015. "Dúfam, že návštevnosť v tomto roku opäť prekonáme. Všetko bude závisieť od počasia," povedala riaditeľka.

Zoo v Spišskej Novej Vsi vznikla v máji 1989, rozkladá sa na ploche zhruba osem hektárov v juhovýchodnej časti mesta. Popri Bratislave, Košiciach a Bojniciach je najmladšou zoologickou záhradou na Slovensku. V jej areáli sa nachádza zhruba 500 zvierat a približne 130 živočíšnych druhov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.