Nové predstavenstvo SPP prijalo striktnejšie pravidlá odmeňovania

Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 29. apríla (TASR) – V Slovenskom plynárenskom priemysle (SPP) platia po novom striktnejšie pravidlá odmeňovania členov predstavenstva. Prijalo ich nové predstavenstvo spoločnosti na svojom prvom zasadnutí vo štvrtok (27.4.), a to v snahe znížiť náklady firmy v tejto oblasti.

Práve 27. apríla sa na základe rozhodnutia Ministerstva hospodárstva (MH) SR ako jediného akcionára spoločnosti ujalo výkonu funkcie predstavenstvo SPP v novom zložení. Na svojom prvom zasadnutí potom prerokovalo aj pravidlá odmeňovania členov predstavenstva za výkon ich funkcií a niektoré ďalšie otázky týkajúce sa riadenia spoločnosti.

"Novovymenované predstavenstvo, na základe návrhu predsedu predstavenstva Jána Valka, s okamžitou platnosťou prijalo rozhodnutie tykajúce sa významných úspor nákladov na odmeňovanie najvyššieho vedenia SPP," informoval hovorca plynární Ondrej Šebesta. Členovia predstavenstva tak budú poberať odmenu výlučne za výkon tejto funkcie vo výške schválenej MH prostredníctvom valného zhromaždenia spoločnosti. Výška odmien všetkých členov predstavenstva je stanovená v súlade s uznesením vlády SR o výške odmien štatutárnych orgánov firiem s majetkovou účasťou štátu a nie je možné sa od neho nijako odchýliť.

Okrem vymenovania nového predsedu a podpredsedu predstavenstva SPP došlo aj k oddeleniu funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa. Takýto model je podľa Šebestu v spoločnostiach v Európe a vo svete bežný. Zároveň zdôraznil, že z dôvodu oddelenia týchto funkcií nedôjde k zvýšeniu nákladov firmy. Generálnemu riaditeľovi stanovuje výšku odmeny predstavenstvo v zmysle príslušnej pracovnej zmluvy.

Novým predsedom predstavenstva SPP je od 27. apríla Ján Valko, ktorý v tejto funkcii vystriedal Štefana Šabíka. Podpredsedom predstavenstva spoločností, ktorý nahradil členku predstavenstva Ivanu Zelizňákovú, sa stal Rudolf Slezák. V novom predstavenstve sú okrem Valka a Slezáka aj Pierre Poncik, Milan Hargaš a Ján Szalay (členovia). Predstavenstvo SPP zároveň rozhodlo o vymenovaní Štefana Šabíka za generálneho riaditeľa spoločnosti, ktorý túto funkciu zastával aj v predchádzajúcom období od roku 2014.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.