Čech po prehre s Tottenhamom: Musíme vyhrať zostávajúce zápasy

Petr Čech. Foto: TASR/AP

Londýn 1. mája (TASR) - Londýnske derby medzi Tottenhamom Hotspur a Arsenalom zvládli lepšie "kohúti", ktorí si víťazstvom 2:0 poistili svoje šance na automatickú miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov.

O konečnom výsledku sa rozhodlo v jubilejnom 50. derby o severný Londýn v priebehu 146 sekúnd. Najskôr sa v 55. minúte presadil dorážkou zblízka Dele Alli, tri body Tottenhamu poistil v 58. minúte z pokutového kopu Harry Kane. "Cez prestávku som cítil, že sme v hre. V druhom polčase sme sa chceli zlepšiť a získať tri body, ale Tottenham nás dostal pod tlak, vytvoril si šance a napokon dal dva góly. Som naštvaný a sklamaný. Stretli sme sebavedomý tím, ktorý má skvelú sezónu," povedal po prehre svojho tímu brankár Petr Čech.

Arsenal si prehrou výrazne skomplikoval cestu za účasťou v Lige majstrov, na štvrtý Manchester City aktuálne stráca šesť bodov, k dobru má však jeden zápas. "Musíme vyhrať zostávajúce zápasy a dúfať, že niekto pred nami zaváha," citoval idnes.cz českého gólmana. Po triumfe nad mestským rivalom je jasné, že Tottenham skončí po dlhých 22 rokoch prvýkrát v tabuľke práve pred Arsenalom.