Projekt multifunkčnej LBG arény v Rači sa pohol dopredu

Na archívnej snímke vľavo Ľubomír Višňovský a vpravo Tibor Višňovský. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 1. mája (TASR) - Projekt nového športového areálu v bratislavskej Rači sa po zdržaní opäť pohol dopredu. Výstavba športového komplexu LBG aréna, za ktorou stojí aj slovenský hokejista Ľubomír Višňovský, sa totiž dočkala rozhodujúceho stanoviska. Presný termín začatia a ukončenia prác je zatiaľ stále nejasný.

"V stredu 26. apríla dostala mestská časť Rača rozhodnutie Okresného úradu Bratislava, odbor výstavby a bytovej politiky, ktoré potvrdilo rozhodnutie o umiestnení stavby LBG arény, voči ktorému sa ešte v minulom roku odvolali štyria účastníci konania," informovala TASR hovorkyňa starostu Rače Eva Miklánková.

Okresný úrad Bratislava preskúmal odvolaním napadnuté územné rozhodnutie, dôvody uvádzané v podaných odvolaniach a rovnako preskúmal postup račianskeho stavebného úradu. Podľa mestskej časti nakoniec dospel k názoru, že stavebný úrad postupoval v súlade so zákonom a námietky uplatnené odvolateľmi považuje okresný úrad za neodôvodnené a neopodstatnené. 

"Voči rozhodnutiu okresného úradu sa nemožno odvolať," podotkla Miklánková s tým, že po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia o umiestnení stavby LBG aréna bude pravdepodobne nasledovať žiadosť o stavebné povolenie. Starosta Rače Peter Pilinský tvrdí, že po veľmi dlhom čase sa veci okolo tohto projektu začínajú opäť hýbať. Ako podotkol, stavebník sa zaviazal zachovať tunajšiu BMX dráhu v jej plnom rozsahu.

Investor, spoločnosť LBG aréna, koncom apríla TASR informovala, že samotná stavba a jej zahájenie je ešte viazané na realizáciu vyvolaných investícií s prekládkami vodovodného potrubia a koryta potoka prechádzajúceho pozemkom. Spoločnosť tvrdí, že intenzívne spolupracuje s vybranými podnikmi, ktoré majú uvedenú infraštruktúru  v kompetencii.

"Tieto práce a samotné termíny udelenia stavebného povolenia sú kľúčové pre stanovenie reálneho dátumu zahájenia stavby, a tým aj predpokladaného termínu dokončenia stavby. Nie je však pre nás dnes reálne tento termín oznámiť," uviedol investor. Dúfa, že po vydaní stavebného rozhodnutia bude mať možnosť realizovať stavbu podľa plánu a záväzkov voči mestskej časti Rača.

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur. Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná. Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016. Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.