Zbor väzenskej a justičnej stráže má takmer 4600 príslušníkov

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 6. mája (TASR) - V súčasnosti je v stave Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) takmer 4600 príslušníkov.

"Z hľadiska počtov bolo k mesiacu apríl tohto roku celkovo systemizovaných 4751 miest príslušníkov zboru a 709 miest zamestnancov zboru. Skutočne bolo obsadených 4527 miest príslušníkov zboru (z toho 699 žien) a 693 miest zamestnancov zboru (z toho 415 žien)," informoval TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS Adrián Baláž.

Ako ďalej objasnil, ZVJS je ozbrojený bezpečnostný zbor, ktorý plní úlohy predovšetkým na úseku výkonu väzby, výkonu trestu odňatia slobody, ochrany objektov zboru, objektov detenčného ústavu a v ich blízkosti a ochrany verejného poriadku a bezpečnosti v objektoch súdu, objektoch prokuratúry a v ich blízkosti. "Zároveň zabezpečuje eskortovanie obvinených a odsúdených pre potreby orgánov činných v trestnom konaní alebo súdov, zabezpečuje činnosti zamerané na zamestnávanie obvinených a odsúdených, ako aj ďalšie činnosti súvisiace so zákonnými právami väznených osôb a zaistením bezpečnosti a ochrany spoločnosti," povedal Baláž.

Zbor organizačne tvoria generálne riaditeľstvo, 17 ústavov na výkon väzby alebo výkon trestu odňatia slobody a nemocnica pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.