V trenčianskej ZŠ opakovane kradli mladíci. Na stene zanechali grafit

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Trenčín 9. mája (TASR) - Obvineniu zo zločinu krádeže spáchanej formou spolupáchateľstva čelí pätica Trenčanov, 20-ročný Juraj, 18-ročný Adrián, 15-ročný Tomáš, 17-ročný Erik a 16-ročný Patrik. Tí sa mali ešte 26. apríla večer vlámať do objektu Základnej školy v Trenčíne na ulici 1. mája, z ktorej mali ukradnúť techniku. Niektorí z nich mali krádež aj opakovať, informoval dnes TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

"Ešte 26. apríla mala pätica obvinených vniknúť cez uzamknuté dvere do zborovne, odkiaľ mala odcudziť deväť notebookov a dva dataprojektory. Následne vo vedľajšej triede mala nastriekať na stenu sprejom grafit o veľkosti asi dva metre," opísal Kudlička.

Škole krádežou vznikla podľa neho doposiaľ neustálená škoda prevyšujúca sumu 266 eur. "Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov," doplnil.

Obvinení Juraj a Adrián mali kradnúť v tej istej škole aj 29. apríla večer, pričom z nej mali odcudziť tri notebooky, dva tablety, fotoaparát, peniaze a iné veci. "V škole mali následne poškodiť celkovo osem lepenkových dverí, nábytok a na WC posprejovať stenu rôznymi nápismi," spresnil Kudlička. Následne sa obvinení Juraj, Adrián a Erik 30. apríla večer mali podľa neho opäť vrátiť do tej istej školy a odtiaľ odcudziť tlačiareň. "Škole krádežou vznikla škoda prevyšujúca sumu 266 eur a na poškodenom zariadení škoda vo výške asi 400 eur," vyčíslil.

Policajný vyšetrovateľ obvinil v tomto prípade Juraja, Adriána a Erika z pokračujúceho zločinu krádeže a prečinu porušovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva. "Aj tu obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov," dodal trenčiansky krajský policajný hovorca s tým, že v oboch prípadoch sa trestné sadzby odňatia slobody u mladistvých znižujú na polovicu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.