Na sídlisku Vinohrady chcú Levice postaviť skatepark s in-line dráhou

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Levice 9. mája (TASR) - Pre športových priaznivcov v Leviciach mesto v druhej polovici roka plánuje postaviť na sídlisku Vinohrady športovo-relaxačný areál so skateparkom a in-line dráhou. TASR o tom informovala hovorkyňa Mestského úradu v Leviciach Adriana Macáková.

Podľa jej ďalších slov sa novému areálu potešia predovšetkým priaznivci skateboardov, kolieskových korčúľ, kolobežiek či BMX bicyklov, pre ktorých bude novovybudovaný športový areál určený. "Skatepark má tvar zaobleného trojuholníka a pozostáva z jednotlivých na seba nadväzujúcich betónových prekážok, doplnených trubkovými prekážkami. In-line dráha ohraničuje celý športový areál a je tvorená zo železobetónu s lešteným povrchom. Šírka jazdnej plochy in-line dráhy je tri metre," doplnila Macáková.

Na výstavbu skateparku a in-line dráhy je vydané stavebné povolenie. "V máji sa uskutoční verejné obstarávanie na zhotoviteľa. Samotná výstavba sa predpokladá v druhej polovici roka 2017. Predpokladané náklady na projekt sú vo výške približne 100.000 eur, z toho na skatepark 60.000 eur a na in-line dráhu 40.000 eur," uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.