Gernát je v Kolíne ako doma, spoluhráčom by mohol robiť sprievodcu

Na snímke zľava Martin Gernát a Juraj Mikuš počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: TASR/Michal Svítok

Kolín 9. mája (TASR) - Kolín nad Rýnom je pre slovenského hokejového obrancu Martina Gernáta priam osudový. Premiérová účasť na seniorskom šampionáte, správa o drafte do NHL aj silná rodinná väzba, to všetko sa mu spája s týmto nemeckým mestom, v ktorom slovenskú reprezentáciu v utorok večer čakal dôležitý zápas s Dánskom.

"Moja teta žije v Kolíne už 30 rokov. Mám tu aj priateľku, na zápas s Dánskom prídu aj rodičia, takže sa tu zbiehame," poznamenal Gernát, ktorý sa v Kolíne cíti ako doma a spoluhráčom z reprezentácie by mohol robiť sprievodcu. "Zatiaľ sme mali iba jeden deň voľna, takže veľa voľného času nebolo. Centrum mesta však už mám dávno pochodené. V Kolíne som už bol viackrát, takže nákupy suvenírov mňa už príliš nezaujímajú."

Proti Dánsku očakával vyrovnaný zápas. "Dáni majú svoju kvalitu, navyše majú viacerých hráčov so skúsenosťami z NHL. V prvom rade musíme hrať disciplinovanejšie než v predošlom zápase s Lotyšskom. To bude cesta k víťazstvu. Môžeme stavať na dvoch úspešných prípravných dueloch s Dánmi, ale toto sú MS a sú tu iní hráči, takže to bude určite náročnejšie," uviedol Gernát pre TASR.

Slováci nemajú dobré spomienky na kolínsku konfrontáciu s Dánmi z roku 2010. V Lanxess aréne vtedy po hororovej prvej tretine utrpeli debakel 0:6. Vysokú prehru zažil zo súčasného tímu iba kapitán Vladimír Dravecký. Gernát vtedy výsledky reprezentácie vnímal iba z médií, tentoraz je už v hlavnej úlohe. Úroveň zápasov svetového šampionátu už zažil nielen na vlastnej koži v zápasoch s Talianmi a Lotyšmi, ale aj ako divák. "Každý hráč sa snaží na 110 percent. Každé mužstvo ide nadoraz, korčuľuje, strieľa, hrá takticky, dohráva súboje. To je v modernom hokeji nevyhnutné a myslím si, že to musíme robiť aj my," poznamenal Gernát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.